home - dnb.in.ua - drum and bass in Ukraine - drum and bass в Україні

   
  home - dnb.in.ua - drum and bass in Ukraine - drum and bass в Україні
info
events
production
press
forum
shop
dnb.in.ua RSS feeds - news and events
  home - dnb.in.ua - drum and bass in Ukraine - drum and bass в Україні

events

photo

interview
NOISIA [NL]
 NOISIA [NL]

Після DrumAndBass Session, 25 лютого, 2006, "S.Dali", Львів
interview [ua]
interview [en]
інтерв’ю
Ми були піонерами
Африканські діджеї в зимному Львові
Інтерв’ю з COUNTERSTRIKE (Джастін Шольтемеєр),
09/02/2007, Львів.

Минулої п’ятниці в нашому місті вдарили морози. Натомість у клубі S. Dali було по африканськи спекотно: до Львова з’їхалися шанувальники drum’n’bass із усієї держави, аби послухати зірок світового рівня – південноафриканський проект COUNTERSTRIKE, що провів єдиний концерт в Україні в рамках європейського туру (їх також очікують у Берліні, Гамбурзі, Відні та Лондоні). Гурт добре відомий своїми постійними експериментами зі звучанням, а також спробами поєднати музики абсолютно різних стилів, тому кожна вечірка за їхньою участю зазвичай приносить любителям клубної музики чимало приємних сюрпризів. Одним із таких, сподіваємося, стане ексклюзивне інтерв’ю одного з учасників COUNTERSTRIKE – Джастіна Шольтемеєра (Justin Scholtemeyer) – спеціально для ”Львівської газети”.

– Розкажи, будь ласка, історію походження ваших ніків (нік – псевдонім, сценічне ім’я), а також назви команди? Ви випадково не фанати однойменної комп’ютерної гри?)

– Усе починалося так: я працював під ніком Animal Chin, а Ітон (Eaton Crous) – 500 Mills. 2001 року ми видавали свій перший трек, який мав вийти під назвою створеної нами команди. Тоді перебирали купу різний варіантів назв, але чогось вартого уваги не знайшли. На той час Ітон
цікавився комп’ютерною грою COUNTERSTRIKE. Вирішили, що саме ця назва якнайкраще підійде для проекту. Тоді навіть не підозрювали, що забавка стане настільки популярною. Нині хотілося б обрати іншу назву, оскільки гра стала надзвичайно відомою. Якщо, на приклад, шукати в Інтернеті COUNTERSTRIKE, то серед перших результатів пошуку буде саме ця гра, а не наша команда. Ну, але тепер пізно змінювати назву. Тож нехай вже буде, як є...

– Що спонукало грати разом? Як узагалі захопився drum’n’bass?

– Почалося все з мого захоплення цією музикою 1994 року – саме тоді я придбав перші drum’n’bass релізи. На той час у Кейптауні був маленький клуб, де час від часу відбувалися вечірки в цьому стилі. А ще в нас був невеликий музичний магазин, де я регулярно купував нову музику, збираючи таку собі колекцію. Потім завдяки їй почав підпрацьовувати діджеєм. Через певний час, аби краще зрозуміти цю музику, переїхав до Англії на два роки, впродовж 19961998 років працював у нічному клубі The End. Саме тоді друзі ”звели” мене з Ітоном. Його роботи подобалися, він схвально відгукувався про мою творчість. У нас був схожий стиль – темний, злий, жорсткий. Наша співпраця розпочалася вже після того, як я повернувся додому. Саме шукав житло, а знайомий Ітона мав вільну квартиру. От я туди й переїхав, вирішили влаштувати там студію – фактично відтоді бере початок COUNTERSTRIKE.

– У рідному Кейптауні ви організовуєте серію вечірок Homegrown. Чим вони особливі?

– Ми хотіли вивести drum’n’bass у Кейптауні на вищий рівень, грати його у великих клубах. 2001го нам запропонували виступити власне в такому. Подумали, що це нагода розвинути власну drum’n’bassсцену, на яку ми стільки чекали, зі своїми продюсерами, звуком, діджеями. Звідси й назва наших вечірок – Homegrown (”Домашній”). На щастя, зі самого початку вдалося зробити цей захід таким, як уявляли, до того ж із кожною вечіркою розвивалися. За останні шість років з’явилося кілька артистів, які тепер видають свої треки на відомих лейблах. І хоча ми намагалися тримати Homegrown на регіональному рівні, бо саме в цьому була суть вечірок, на них таки грали гості зза кордону: Riden, Dieselboy, Robyn Chaos.

– Ти й Ітон – і продюсери, і діджеї. Якій діяльності приділяєте більше часу – написанню музики чи виступам на вечірках? І що більше до вподоби?

– Думаю, що ці дві речі важко розділити – це як два боки однієї монети. Бути винятково продюсером drum’n’bass неможливо, оскільки написання треків не дає змоги заробити на життя. Тому треба займатися й одним, і другим. Ми виступаємо, пишемо музику й організовуємо вечірки, проте здебільшого зосереджені на написанні та виданні треків. А виступи в ролі діджеїв – це вже такі собі останні штрихи до загальної картини. Я став діджеєм за довго до того, як почав писати, але якби в житті раптом довелося вибирати між діджейством і написанням музики, то це був би дуже складний вибір.

– Як гадаєш, чи потрібна спеціальна освіта для того, щоб писати drum’n’bass і бути професійним діджеєм?

– Я так не думаю. Є багато людей, від яких можна чогось навчитися, водночас навчити їх, тобто обмінятися досвідом. Ми в Південній Африці були піонерами, такими собі першопрохідцями... І не було нікого, хто міг би чимось допомогти в технічних питаннях. Тому довелося вчитися, я пройшов курси для звукоінженерів, щоб краще розуміти те, що робимо. Впродовж трьох років вивчав обробку звуку для фільмів і реклами. Проте не вважаю, що наш приклад є зразком того, як слід здобувати освіту. Зараз є чимало людей, від яких можна перейняти досвід, я вже не кажу про Інтернет-форуми, книги зі звукоінженерії – завдяки цьому можна займатися самоосвітою.

– А як щодо власних музичних уподобань? Якою музикою цікавишся? Хто улюблений продюсер, діджей, композиція?

– Мої музичні вподобання доволі різнопланові – від Джеймса Брауна до металу (зокрема, подобається канадська рок-банда ” Scrapping Young Lad) і прогресивного металу, а також техно. Слухаю багато різних музичних стилів.

– Коли випадає вільна хвилина, на що її витрачаєш?

– Найбільше люблю проводити вільний час на пляжі, займатися серфінгом. На жаль, дуже багато часу працюю в студії над треками, займаюся справами лейблу, розписую тури, тому на улюблене хобі бракує вільної хвилини. Але все ж, коли випадає нагода, зі своєю дівчиною їду на пляж або в інші красиві місця, яких довкола Кейптауна чимало. Із фільмів, які я переглянув впродовж останнього часу, най більше сподобалися ”Відступники” (The Departed режисера Мартіна Скорсезе) та ”Незручна правда” (An Inconvenient Truth) – про глобальне потепління. Це питання, яке стосується нас усіх, наслідки якого вже починаємо відчувати. На мою думку, цією проблемою мають зацікавитися якнайбільше людей, особливо політиків і тих, хто при владі.

– Поділися планами на май бутнє...

– Загалом ”Алгоритм” (Algorythm Recordings – лейбл COUNTERSTRIKE) починали як лейбл для власних треків чи треків, написаних у співпраці з іншими артистами, та реміксів. Але він розвивався, відтак почали видавати роботи інших людей, які нам подобалися своїм звучанням, ідеями. Саме тому видали, зокрема, Current Value. До виходу також готуємо треки двох молодих шістнадцятирічних голландців, які мають чудові задумки. Наразі COUNTERSTRIKE працює над новим альбомом, який має вийти цього року. Він міститиме кілька реміксів і треків, написаних у співпраці з іншими артистами. Також плануємо більше турів, зокрема, виступи в Новій Зеландії й Австралії, а опісля знову приїдемо в Європу.

Розмовляли – Марічка Ільїна, uk
Переклад – uk
ТелеГазета (16-22 листопада 2007 року)

QUOTE
ДОВІДКА

Свою кар’єру музиканти з Південної Африки Justіn Scholtemeyer AKA Anіmal Chіn і Eaton Crous AKA 500 Mіlls розпочали в середині 1990-х. Завдяки їм Південно-Африканська Республіка стала помітною на drum’n’bass-карті світу. Вони стали бажаними гостями в Англії, Німеччині, Норвегії, Польщі, Бельгії, Голландії, Австрії, Швейцарії та Словаччині. Pressure і Questіons – перші треки, які вийшли у світ на вінілі канадського лейблу Allіed Recordіngs. Другий реліз Deathstar/Truth уже з’явився на їхньому Algorythm Recordіngs, наступні ж Bodybag/Mutіlatіon – на Obscene. Загалом команда має понад 30 релізів на таких лейблах, як Moving Shadow, Outbreak, Outbreak Lmtd, Allied, Revolution, Cell, Invader, Camouflage, Core, Dynamic, а також успішно просуває свій Algorythm Recordings. За час свого існування COUNTERSTRIKE довелося побувати в найрізноманітніших куточках світу, а європейський тур, у рамках якого вони відвідали Львів, – найкраще свідчення їхньої актуальності та популярності.
- Lo-Fi Version Time is now: 15th October 2019 - 03:05
Skin creation by Groffy at Enhanced Pixels & Tonika at dnb.in.ua

Welcome Guest
( Log In | Register )login
password


advanced search
maillist

© dnb.in.ua™, 2002-2019

  partners:

InClub.com.ua - Ukrainian Club Portal      Дамо спамерам відсіч!

logo : cdr
ai
png 

© dnb.in.ua™, 2002-2019