home - dnb.in.ua - drum and bass in Ukraine - drum and bass в Україні

   
  home - dnb.in.ua - drum and bass in Ukraine - drum and bass в Україні
info
events
production
press
forum
shop
dnb.in.ua RSS feeds - news and events
  home - dnb.in.ua - drum and bass in Ukraine - drum and bass в Україні

events

photo

interview
Sunchase [UA]
 Sunchase [UA]

Інтерв’ю 23/03/2008
interview [ru] [VIDEO]

інтерв’ю
RAIDEN. Ексклюзивне інтерв’ю для dnb.in.ua

IPB Image

Твоє справжнє ім’я?
Christopher Jarman.

Порівнюючи з минулим роком, ти мав дуже напружений цьогорічний тур?
Тур цього року дуже напружений, кожен рік більш напружений за попередній. Починаючи з липня, минулі вихідні були першими вільними. Не думаю, що люди розуміють на скільки багато діджею доводиться подорожувати, в свою чергу я дуже люблю подорожі.

Як ти розподіляєш час поміж продюсингом, турами, роботою над лейблом та іншими справами?
Найбільше часу забирають тури. Найважче в цих поїздках не грати, а нескінченні години очікування в аеропортах і готелях, це виснажує найбільше. Лейблом я займаюсь коли перебуваю вдома: відповідаю на мейли, розмовляю з продюсерами, знаходжу нові ідеї в промуванні і творчому напрямах. Бувають моменти коли мені бракує часу для того, щоб писати музику, але я намагаюсь якось знаходити цей час, тому що я дурію коли не можу писати музику, це моя любов. Вночі люблю їсти щось смачне і дивитись Discovery Scienice.

Як виглядає процес створення музики в Твоєму випадку? Ти спочатку виношуєш ідею чи просто сідаєш в студії і експерементуєш? Є якась різниця коли з кимось співпрацюєш ?
Зазвичай я виношую ідею в голові, але вона дуже змінюється під час її реалізації. Добре іти в студію з конкретною ідеєю, також головне не дати ідеї завалити експеримент. Коли співпрацюю, то намагаюсь робити все структуровано, оскільки я є обмежений по часу і хочу, щоб все було добре. Також, багато залежить від того з ким співпрацюєш: Panacea хоче розірвати клуб і натовп, а Dylan – король у випробовуванні чогось незвичайного, ніщо не може бути занадто божевільним для King of Freak.

Ти надаєш перевагу soft- чи hardware?
Hardware краще звучить, з ним класно працювати, набагато веселіше. Софт дуже прискорює творчий процес, маєш змогу пробувати багато ідей поки не найдеш найкращої. Сучасні програми дуже дуже хороші, більшість треків я пишу на компютері, а потім міксую на аналогових інструментах, щоб досягти насиченого звуку. Думаю, майбутнє за аналоговими інструментами, які будуть програмно контролюватись. Я особисто хотів би мати всі програми в ноутбуці, щоб могти писати музику де і коли захочу. Покищо я використовую багато інструментів в створенні музики. Вони займають половину моєї квартири. Мені подобається ідея мати можливість брати зі собою студію, куди б ти не їхав.

Розкажи, будь-ласка, побільше про філософію твого лейблу Offkey, крім порушення загальноприйнятих правил і виведення нових звуків на сцену днб. Що ти хочеш виразити звуком, який ти називаєш “torrent of noise”?
OffKey – це справжній колектив і сім’я, всі продюсери розмовляють між собою на рівних і кожен робить свій вклад в лейбл. Багато днб лейблів називають себе командою, а насправді їх продюсери навіть не знайомі один з одним. Ми всі любимо випити VODKI і побути повними придурками, і не сприймаєм це серйозно. “Torrent of noise” – переливання шуму – це хвиля розриваючого безперервного шуму і коли ти думаєш, що ти в безпеці - шум наростає і звучить ще божевільніше. Уся справа в гармонійній темноті звучання, якої є стільки скільки треба і як треба. Чіткий дарк!

А звідки ти черпаєш натхнення?
Я помішаний на образах заводів, радіації, холодних темних зим. Знаю, це не найкраще, що може бути, але коли бачу атомну станцію чи старі радянські блоки посеред зими, то все що я бачу – музика. Моя музика – це індустріальна, засмічена місцевість. Я думаю, це вплив того факту, що я належу до покоління sci-fi generation з фільмами типу Bladerunner.

А який актуальний стан Твого концептуального альбому «Chernobyl»? на скільки відомо то він виходить на dvd?
Я все ще працюю над альбомом, не поспішаю, оскільки хочу, щоб він був ідеальним, а не збіркою танцювальних синглів, навіть якщо на це піде ще 2 роки. До теми Чорнобиля треба підходити дуже обережно, адже постраждало безліч людей! Випуск просто танцювального альбому був би неповагою до людей, яких зачепила ця трагедія. Дуже багато різних емоцій і речей пов'язано з Чорнобилем – починаючи самим вибухом, нерозуміння уряду наскільки серйозною була ситуація, коли 4 реактор розтанув і закінчуючи людьми, які постраждали під час та після аварії. Я відчуваю, що є багато людей, про яких було забуто, героїв, які віддавали своє життя, щоб захистити світ від радіації, жертв, які успадкували наслідки катастрофи. Я вважаю, що ця трагедія була найбільшою в ХХ столітті, вражає, як люди з часом забувають те, що забути неможливо. Я повинен бути уважний до цього всього, тому цей ріліз вийде тільки тоді, коли я буду вважати, що він є правильним. Чорнобиль, на превеликий жаль, завжди буде з нами.

В якому стані на твою думку сучасна днб сцена?
На даний момент, вона знаходиться в дивному стані, дуже швидко перетворюється в щось інше. Нові артисти з’являються щодня і звідусіль. Сцена також розбивається на частини, деякі з них з днб мають тільки спільний bpm. Величезний вплив на це має інтернет, іноді позитивний а іноді негативний. Нет зробив днб відкритим для всього світу. Ще ніколи музика не була такою різноманітною. Це тепер як гра – звідки б ти не був – всі можуть почути твою музику. Кілька років тому лише ті люди, які мали доступ до студії могли писати музику, але тепер кожен може це робити вдома на компі. Погано тільки те, що ніхто не хоче фінансувати сцену і багато компаній банкрутує - ті, що колись проштовхували днб сцену. Інтернет форуми надали лідерам днб культури голос, але нажаль багато хто з них може говорити тільки погані речі, це пригнічує. Все так швидко змінюється, що я навіть не можу передбачити, що буде далі.

А що ти думаєш про drumfunk, soulful stuff, dubstep, deep & eclectic d&b? Чи ти не розглядаєш їх як піджанри?
Я не сприймаю всі ці піджанри, насправді ця музика така сильна, тому що це все днб. Я б не хотів бачити днб розбитим на фрагменти, як house, всякі піджанри і сучасні течії тримають днб сцену міцною, але і це нажаль змінюється. Завжди буде якась течія популярніша за інші. Більшість всіх цих піджанрів – це вигадки людей, які багато часу проводять в інтернеті, замість того, щоб залишити трек унікальним вони проголошують його новим жанром, кожен копіює і називає це новим жанром також. Не впевнений чи це добре чи погано.

Яким лейблам і продюсерам на даний момент надаєш перевагу?
Мені подобається музика, яку пишуть авангардні артисти, ну і, звичайно, ті, які належать до OffKey. Мені завжди подобалися речі Prode/Proketa і стиль Amita, він створює оригінальні текстури в своїх треках. З важчих мені подобаються Panacea і Limewax. SPL мають хорошу музику, яку я завжди використовую у своїх сетах. З лейблів це: Position Chrome, OffKey i Freak. 90% днб музики я не сприймаю взагалі, але решта 10 % дійсно вартують уваги!

Який з твоїх власних треків тобі найбільше подобається?
Один з моїх улюблених – Chernobyl 4, він дуже холодний і темний і без всяких перебільшень в звучанні. The dominator rmx також є одним з моїх улюблених треків оскільки він має найближче звучання до того, яке я хочу досягнути в своїй музиці.

Які ще стилі крім днб і техно ти слухаєш?
Мені подобається все – від англійського Oi punk до ambient. Я колекціоную музику – не знаю як перелічити всі стилі, які мені подобаються, мені просто подобається музика.

Ти вживаєш наркотики? Чи це впливає на твою музику?
Набагато менше останнім часом. Люблю випити горілки, покурити траву, але коли зайнятий справами лейбла, то не можу бути дуже обкуреним, бо навіть на мейли не відповідаю і взагалі нічого не можу робити. Я звичайно можу покурити в кінці дня, але не на початку. Наркотики не є важливою частиною мого життя.

А хто ти за професією? В тебе є музична база/освіта ?
Я грав на музичних інструментах з 5-и років і закінчив 5-й клас по тромбону коли мені було 7. Після школи я вивчав музичну технологію, де вчився грі на бас-гітарі і звукоінженерії. Після закінчення продовжив навчання в Лондоні в IMT інституті, де зустрів багато продюсерів, які сьогодні є дуже успішними. Це був хороший досвід для мене, який зробив мене тим, ким я є. Але тоді я не уявляв, що стільки подорожуватиму і працюватиму над власним лейблом.

Ти заробляєш лише музикою і діджеінгом чи маєш інше джерело прибутку?
Я жив з музики лише 5 років, переважно на діджеінгу, відколи продаж вінілів занепав важко заробляти гроші лише продюсуванням. Я думаю це зміниться, коли зросте продаж мп3.

Ти жив в Portsmouth, потім в Амстердамі. Як ти опинився в Таліні? Чому саме це місто, а не якесь інше в Східній Європі?
Я ніколи навмисно не вибирав Талін, просто мав нагоду і використав її, але зовсім про це не шкодую, мені подобається мій спосіб життя, крім того корисно втекти від метушні Великобританії. Взагалі то я не маю відношення до днб сцени в Естонії, якщо ти приїхав з іншої країни, то до тебе завжди будуть відноситися як до відвідувача, так всюди.

Чим ще крім музики ти займаєшся? Що ще ти маєш в житті крім музики?
В мене красива дівчина, я люблю смачну їжу і рибалку.

Які маєш надії, бажання, сподівання?
Знати, що я зробив все, що міг, щоб перетворити мої мрії в реальність.

Що ти найбільше цінуєш?
Дузів і особисте життя

Чого хочеш досягнути?
Я не переймаюсь тим, що буде завтра, мене більше хвилює те, що відбувається сьогодні... Завтра ми будем там, куди доберемося.

Як бачиш себе в майбутньому?
Старий, лисий, товстий і повний історій, в які ніхто не буде вірити, хе-хе.

Зауваження і побажання для колективу dnb.in.ua
Я дуже хочу ще приїхати в Україну. Це одне з найкращих місць, де я грав. Ви люди знаєте як відпочивати на вечірках і як зустрічати гостей, великий привіт Yuri Q, Max Pizdets, Jawa, Tapolsky і Mitya! І всім, чиї імена не можу пригадати (в мене жахлива пам’ять на імена, тому вибачайте).

p.s. Що ти думаєш про слово "pizdets"?
Хе-хе, якщо знаєш і розумієш це слово, тоді ти вже на половині дороги до розуміння російської мови.


© dnb.in.ua November 2006

Питання опрацювали: Backpacker & Qsto
Переклад і опрацювання перекладу: Женя & Qsto
- Lo-Fi Version Time is now: 18th August 2019 - 00:49
Skin creation by Groffy at Enhanced Pixels & Tonika at dnb.in.ua

Welcome Guest
( Log In | Register )login
password


advanced search
maillist

© dnb.in.ua™, 2002-2019

  partners:

InClub.com.ua - Ukrainian Club Portal      Дамо спамерам відсіч!

logo : cdr
ai
png 

© dnb.in.ua™, 2002-2019